Jeśli domek nad jeziorem, to tylko Rentynówka

Warmia i Mazury tylko w lecie?

Warmia i Mazury to miejsce gdzie warto wybrać się o każdej porze roku. Trzeba pamiętać, że ten piękny region Polski oferuje nie tylko żeglarskie doznania. Dla chcących spędzić swój urlop aktywnie włodarze północno-wschodniego województwa przygotowali liczne propozycje. Na liście znajdują się wycieczki piesze czy rowerowe po sieci szlaków. Nie brakuje również tras konnych oraz alternatywy dla zmotoryzowanych. Prócz tego miłośnicy sportów zimowych znajdą coś dla siebie. Warmia i Mazury to również bogata historia związana m.in. z II Wojną Światową i licznymi tajemniczymi lokacjami o przeznaczeniu których do dzisiaj nie udało się dowiedzieć zbyt wiele. Czy można chcieć więcej? Owszem, przydałby się jeszcze domek nad jeziorem, wieczorne śpiewy z gitarą i kubek herbaty. W końcu udany wypoczynek to również noclegi w klimatycznych miejscach. A czy może być coś lepszego niż domek na Mazurach?

Idealny wypoczynek?

Trzeba pamiętać, że Warmia i Mazury to przede wszystkim doznania związane z obcowaniem z naturą. Dlatego nie można zamykać się na noclegi w ciasnych pokoikach oferowanych pośrodku miast. Najlepiej wybrać domek nad jeziorem. Dzięki temu osoby, które na co dzień żyją w blokowiskach będą mogły powiedzieć, że oto mają domek na Mazurach dla siebie. Zresztą domek na Warmii również nie byłby zły, prawda? Ważne, że bliskość natury pozwoli cieszyć się wypoczynkiem w jeszcze większym stopniu. Szczególnie jeśli chodzi o aktywne spędzenie urlopu.

Który domek nad jeziorem wybrać?

Propozycji jest wiele, jednak warto pochylić się szczególnie nad jedną. Domek nad jeziorem w miejscowości Rentyny pozwoli poczuć, że WarmiaMazury są nareszcie blisko. Na dodatek Rentyny są na wyciągnięcie ręki dla mieszkańców Warszawy czy Gdańska – oba te miasta łączy droga S7, a domek nad jeziorem Rentynówka (https://rentynowka.pl/) oferująca noclegi wszystkim spragnionym natury, znajduje się w połowie dzielącej je odległości. Dzięki temu dojazd do miejscowości Rentyny jest komfortowy i przede wszystkim szybki, a to najważniejsze, gdy chce się uciec od zgiełku wielkich miast.

Rentynówka oferuje przestronne apartamenty, w których pomieszczą się nawet większe grupy przyjaciół czy rodzina. Drewniany taras usytuowany jest w taki sposób, by zapewniać gościom niezapomniane widoki na okolicę. Dom jest całoroczny, dlatego przyjazd jest możliwy zarówno w leci jak i zimą. Tak przygotowany domek na Mazurach jest idealnym miejscem na noclegi. Weekendowy wypad i domek na Warmii to doskonała alternatywa dla zatłoczonych ulic wielkich miast. 

Co warto zobaczyć w okolicy Retynówki?

Jednym z ważniejszych punktów na mapie miejscowości Rentyny i okolic jest Gietrzwałd. Dla szukających wrażeń nie tylko sportowych, ale i duchowych miejsce to będzie szczególnie ważne. To właśnie Gietrzwałd za sprawą dwóch dziewczynek zasłynął sobie na miano jedynego w Polsce miejsca Objawień Maryjnych. Było ich ponad 160. Co ważne, świadkami tych cudów byli również najważniejsi hierarchowie kościoła ówczesnej Warmii. Dlatego Objawienia Maryjne w miejscowości Gietrzwałd są traktowane na równi z tymi z Fatimy czy Lourdes. Co roku przyjeżdżają tutaj setki wiernych, by poczuć klimat tamtych wydarzeń.

Czy warto zobaczyć coś jeszcze prócz słynną miejscowość Gietrzwałd? Przez wieś wije się leniwie rzeka, a prawdziwie Warmińska Droga z Gietrzwałdu do Tomaszkowa zapewnia wiele widokowych wrażeń. Dlatego wybierając się w podróż po tej okolicy, koniecznie trzeba zaopatrzyć się w rower z którego widoki są znacznie lepsze, niż zza szyby samochodu. 

Czy istnieje lepsza alternatywa?

Aby wyrwać się z miejskiej dżungli i wybrać wyjątkowy domek na Warmii potrzebna jest tylko chwila. Nie trzeba się wysilać. Odpoczynek w miejscu gdzie tani domek na Mazurach to nie mit to spełnienie wszelkich marzeń.